Bílá belgická čokoláda

Přestože bílá belgická čokoláda není v mnoha zemích považována za skutečnou čokoládu, může být stejně chutná jako typické tmavé nebo mléčné čokolády.

Bílá belgická čokoláda

Přestože bílá belgická čokoláda není v mnoha zemích považována za skutečnou čokoládu, může být stejně chutná jako typické tmavé nebo mléčné čokolády. Jako jakákoli bílá čokoláda je vyrobena z kakaového másla (25 až 30% pro vysoce kvalitní bílou belgickou čokoládu), cukru, sušeného mléka a dalších přísad pro dosažení požadované chuti (mimo jiné vanilka je velmi častým doplňkem) . Bílá barva je výsledkem úplné nepřítomnosti pevných látek kakaa. Vzhledem ke specifickému složení je bílá čokoláda předmětem regulace ve Spojených státech (prostřednictvím Food and Drug Administration) a v Evropské unii. Hlavním kritériem je obsah kakaového másla, které musí být nejméně 20%. Protože v bílé čokoládě chybí kakaová sušina a obsahuje pouze stabilní tuk, který má téměř úplně bez kofeinu nebo theobrominu. Tyto dvě složky čokolády jsou nejčastějšími zdroji alergických reakcí po konzumaci čokolády. Kakaové máslo, na druhé straně, umožňuje, aby bílá čokoláda zůstala pevná při pokojové teplotě a roztavila se v ústech. Bílá čokoláda je švýcarský vynález. Ve srovnání s jinými čokoládovými výrobky je docela mladý, protože první bílá čokoláda byla připravena ve 30. letech společností Nestlé, když představila „Milkybar“ vyrobený z bílé čokolády.

Bílé belgické čokoládové pralinky

Pro starověké civilizace v Jižní Americe sloužily kakaové boby jako měna a měli dokonce kakaového boha. V 18. století jmenoval slavný botanik Carl von Linné kakaovou rostlinu Theobroma Cacao, jídlo bohů. Čokoláda přinesla lidem potěšení v celé historii a dnes se neliší. Čokoládový průmysl na vzestupu téměř všude na světě, ale pro některé země to skutečně představuje národního ducha. V Belgii není čokoláda nic jiného než národní produkt. Čokoláda se vyrábí v mnoha podobách a jednou z nejoblíbenějších je pralinka. V 17. století viděla malá vesnice ve střední Francii Montargis první experimenty s vložením ořechu do karamelizovaného cukru, což vedlo k produktu zvanému pralinka. Začátkem 20. století, v roce 1912, vytvořil belgický chocolatier Jean Neuhaus II pralinku ve formě dobře známé až dodnes. Ve většině evropských zemí je pralinka slovo popisující čokoládovou skořápku naplněnou jemnou ganache, která se může lišit od krémového krému po nějaký druh likéru. Pralinky se však mohou lišit nejen v náplních, ale také v pevné čokoládové skořápce. Zatímco nejtypičtější pralinka je vyrobena z tmavé nebo mléčné čokolády, není neobvyklé mít pralinku z bílé čokolády. Různou, ale bohatou a plnou chuť bílé čokolády milují mnozí, zatímco jiní dávají přednost tradičnější chuti tmavé čokolády. Avšak ti, kteří nejsou tak přísně ohraničeni, souhlasí, že nejlepším způsobem je vychutnat si kombinaci obou chutí tím, že jí najednou pralinky pokryté tmavou a bílou čokoládou.

Úspěch bílé čokolády

Velká popularita bílé čokolády naznačuje, že není nic horšího než tmavá čokoláda. Bílá čokoláda je prostě další produkt, který dokonale doplňuje původní čokoládové výrobky. Proto jsou smíšené krabice obsahující kousky obou typů tak populární a jsou skvělým nápadem pro dárek vašim blízkým i důležitým obchodním partnerům. EMOTI vám může nabídnout široký výběr produktů s bílou čokoládou!