Jak vybrat dárek, který potěší

Nakupování dárků není vždy jednoduchá záležitost. Vybrat ten pravý „kousek“, který udělá radost a trefí se do vkusu obdarovaného, může totiž být někdy pořádný oříšek. Zatímco jedni vsází na praktičnost, druzí upřednostňují estetický dojem, další volí chuťový požitek. Ať tak či tak, úmysl zůstává vždy stejný – potěšit toho, komu je určený.

Zapojte fantazii

Chcete-li udělat radost, rozhodně nemusíte sahat hluboko do kapsy. Rovnice „nejdražší rovná se nejlepší“ rozhodně vždy neplatí. I levné dárky dovedou zaujmout v tom nejlepším slova smyslu, často totiž stačí “jen“ trocha fantazie, kreativity a dobrý nápad.

 

Buďte originální

Obzvlášť obtížně se vybírají dárky pro muže – pro tatínka, bratra, partnera, kteří nemají žádného výrazného koníčka, jemuž by se ve volném čase věnovali. Často si pak dlouho lámeme hlavu, přemýšlíme, nenápadně se ptáme a stejně na nic kloudného nepřijdeme. Maximálně si tak jen potvrdíme, že každý z nich je jedinečným „exemplářem“, který si zaslouží originální dárek.

 

Zabavte, pobavte

Moderní pánové nedají dopustit na různé technické „vychytávky“. I když to nechtějí přiznat, v každém z nich se ukrývá menší či větší kousek hravého dítěte. Dozajista ho tak nějakým dárkem z tohoto sortimentu nadchnete a taky na dlouhé hodiny zabavíte. Pokud máte ve svém okolí recesistu, kterému humor není cizí a dokáže se bavit nejen na cizí účet, ale i na ten svůj, pak sáhněte po nějakém vtipném dárku. Vybírat je opravdu z čeho – od kanadských žertíků, přes veselá trička až po cedulky s výstižnými, často všeříkajícími nápisy.

Oslaďte život

Pánové patří ve většině případů také mezi gurmány a labužníky, kteří si s dietami rozhodně žádnou hlavu nedělají – na rozdíl od dam, které si přísun kalorií úzkostlivě hlídají. A přestože muži preferují spíše pořádnou flákotu masa, čas od času si i oni rádi zamlsají a vymění ji za něco sladkého. A právě těm uděláte největší radost nějakou netypickou cukrovinkou. Třeba lahodnými pralinkami z mléčné, hořké či bílé čokolády, které jsou plněné krémy rozličných druhů.

Nakonec ty nejlepší a také nejuniverzálnější dárky jsou přece ty, které si lze vychutnat!