Ledová káva? Tyto ledové varianty si zamilujete!

Tak jako jsou čokoládové pralinky celosvětově žádanými pochoutkami, patří káva k nejoblíbenějším nápojům na světě. Pochutnávají si na ní lidé napříč kontinenty i společenskými vrstvami, ráno, odpoledne, v létě, v zimě.

Zatímco v chladných měsících nás krásně zahřeje, v období, kdy teploty šplhají strmě k tropickým třicítkám, raději oceníme její osvěžující ledové varianty. Ledová káva má mnoho podob a existuje celá řada způsobů, jak ji připravit. Nesčetné kombinace s čokoládou, mlékem, smetanou, zmrzlinou či alkoholem potěší všechny mlsné jazýčky a zároveň povzbudí váš organismus. Které rozhodně stoji za ochutnání?

 

Nápoj číslo jedna

Patrně nejrozšířenější a na přípravu nejsnazší je frappé, které se osvědčilo v horkém Řecku. Právě tady vznikl nápoj, který bez nadsázky pobláznil celý svět. Vykouzlit ho snadno zvládnete i vy sami v pohodlí svého domova. Postačí vám k tomu kvalitní instantní káva, voda, led, cukr a mléko. Usnadnit a urychlit práci vám pomohou barové mixéry a frapovače, s nimiž připravíte další míchané nápoje přesně podle své chuti.

Italská alternativa

Obdobou řeckého frappé je potom italské caffe fredo. Jeho základem je pravé espresso, které si připravíte za pomoci kávovaru a kvalitní zrnkové kávy, nejlépe té čerstvě namleté. Ta je pro svou ovocnou, citrusovou chuť vhodnější než káva instantní. Rozmixujete ho s kostkami ledu a máte hotovo.

Letní pochoutka

Oblíbenou letní pochoutkou je i affogato, které se skládá jen ze dvou ingrediencí – silného, někdy i dvojitého espressa a porce zmrzliny. Nejlépe chutná v kombinaci s vanilkovou, straciatellou či jogurtovou.

 

Kávový hit

Novinkou je coldbrew, které se připravuje z mleté kávy. Tato pochoutka se stala doslova letním hitem, velké popularitě se těší především v Asii. V čem se odlišuje a jaká je její příprava? Potřebovat budete jen kvalitní mletou kávu, kterou zalejete studenou vodou a v lednici necháte alespoň dvanáct hodin macerovat. Pak ji přes sítko přefiltrujete a můžete podávat. Výsledkem je nápoj, který má krásnou barvu a sladší chuť s karamelovým nádechem. Všechny zmíněné ledové pochoutky si můžete připravit i v bezkofeinové variantě, stačí jen použít bezkofeinovou kávu.

Něco k zakousnutí nesmí chybět

Aby byla pohoda kompletní, neměl by chybět ani malý sladký dezert. Klasikou jsou sušenky ke kávě. Co ale ledovou pochoutku vyzkoušet v kombinaci s prvotřídními pralinkami z pravé belgické čokolády? Jedinečnou chuť si prostě zamilujete a pár kousků vám stačit nebude.

Pár takových si můžete vybrat i na e-shopu Emoti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj obrázků: hipromotin.cz, emoti.cz, pexels.com