Dárek, který každý ocení? Víno a belgické pralinky!

Vybrat dárek, který potěší a trefit se do vkusu toho, komu je určen, představuje mnohdy nadlidský úkol. V touze po originalitě často hledáme nějaký výjimečný kousek, kterým dotyčného jednoduše ohromíme. Ne vždy se nám to však podaří.

Nechcete-li, aby vaše snaha skončila fiaskem, pak raději sáhněte po osvědčené klasice – láhev dobrého vína a lahodná čokoláda nikdy nezklame, ani neurazí. Navíc, jak si můžete přečíst v našem předchozím článku se k sobě právě víno s čokoládou skvěle hodí.

Přejít na článek: Božská kombinace vína a čokolády

 

Věčná klasika

Čokoláda vždy patřila k nejpopulárnějším dárkům, obzvlášť ta opravdu kvalitní. Snad se nenajde nikdo, kdo by jí dokázal odolat, milují ji nejen děti, ale i ženy a muži bez ohledu na věk. Vždy potěší chuťové buňky a pokud je v krásném balení tak v lidech dokáže rozehrát i krásné emoce. Tak to umí naše pralinky Emoti v noblesních baleních. Z široké nabídky si můžete vybrat vhodnou barvu i obsah krabiček. Najdete zde i romanticky laděnou kolekci.

Vítaný dárek pokaždé představuje také kvalitní víno. Hodí se k nejrůznějším příležitostem, chybu s ním neuděláte na narozeninách, výročích či svatbách. Poslouží však i při méně slavnostnějších chvílích, třeba když jdete na návštěvu k přátelům a nechcete přijít s prázdnou.

 

Forma poděkování 

V posledních letech nachází uplatnění také jako firemní dárek, zaměstnavatelé jím vyjadřují dík svým obchodním partnerům či zaměstnancům a prostřednictvím něj jim dávají najevo, jak si jich váží. Víno proto musí mít určitou kvalitu a výjimečnost, aby se dotyčný neurazil. Vybírat je proto třeba opravdu pečlivě.

 

Sto lidí, sto chutí

Jak praví jedno staré přísloví: sto lidí, sto chutí. Každý z nás má rád něco jiného. Jak tedy uspokojit různě mlsné jazýčky? V případě čokolády je to snadné, místo klasické tabulkové sladkosti, vyberte krabičku belgických pralinek, které jsou různě namíchané z hořké a mléčné čokolády s mnoha druhy náplní. Každý tak může sáhnout po tom, co je jeho chuťovým pohárkům nejblíže.

V případě vína to bude trošku náročnější úkol, záleží totiž na konkrétní osobě, co má ráda, jestli preferuje spíše těžší červená vína nebo naopak svěží bílá. Pokud si nevíte rady, pak se držte určitých pravidel. Chybu neuděláte s dobře známými odrůdami, třeba Frankovkou nebo Chardonnay.

Zamíříte-li do zahraničí, pak jděte na jistotu a sáhněte po lahvích z proslavených vinařských oblastí, jako je francouzské Bordeaux či Burgundsko, italské Toskánsko či Chianti, nebo španělská Rioja. Dobrým vodítkem může být také nějaké prestižní ocenění, kterým se dané víno pyšní. Budete se tak moci spolehnout na to, že jste zvolili to nejlepší z nejlepších.

 

Chcete-li si vybrat balení pralinek jako doplnění k vybranému vínu, pak navštivte náš e-shop.