Čím potěšit gurmány?

Vybírání dárků nepatří zrovna mezi nejjednodušší a nejoblíbenější disciplíny. Ne vždy se nám totiž podaří trefit do vkusu toho, komu má být určen. Čestnou výjimku však představuje pořizování dárků pro ty, kteří mají

nějaký specifický koníček, vášeň či libůstku. Takovým pak stačí „jen“ zvolit něco z dané oblasti jejich zájmu a nemůžete udělat chybu. Dnes vám poradíme, čím potěšíte milovníky kávy.

Oblíbený nápoj

Káva patří k nejoblíbenějším nápojům na světě. Milují ji lidé bez ohledu na národnost, společenskou vrstvu i věk. Jedni s ní ráno začínají svůj den, druzí si ji neodpustí po dobrém obědě, další si ji dopřávají k odpolednímu zákusku. Káva se tak pro spoustu lidí stala něčím víc než povzbuzujícím nápojem, který jim dodá energii, představuje pro ně životní styl. Je jim každodenním společníkem, kterým si zpříjemňují svoje dny.

Dárek, který voní a chutná

Kvalitní zrnková káva patří mezi nejčastější a nejklasičtější dárky, které udělají radost každému milovníkovi povzbudivého černého moku. Opravdoví gurmáni si ji dovedou vychutnávat se stejnou vervou jako milovníci vína kvalitní láhev. Chcete-li se jim opravdu zavděčit, pak vsaďte na celosvětově známé a osvědčené značky, které patří k těm nejlepším. Chybu neuděláte s kávou značky Lavazza, která se stala symbolem italského espressa po celém světě. Ani ty nejnáročnější pak rozhodně nezklamete kávou Vergnano s plným tělem a hustou pěnou, u níž každé zrnko prochází podrobnou kontrolou. Chcete-li experimentovat, pak se pokuste najít něco nového, co dotyčný ještě neochutnal – co třeba taková zelená nebo cibetková káva, která patří mezi ty nejlepší na světě?

Aby příprava byla hračka

Opravdoví kávoví mistři, kteří aromatický nápoj nejen popíjí, ale zároveň ho i rádi připravují, se neobejdou bez kvalitního vybavení. To však zdaleka není jen kávovar. Zapátrejte v potřebách pro baristy, budete překvapení, jaké vychytávky usnadňující přípravu oblíbeného nápoje se v této kategorii nachází – pěchovadla kávy, odklepávače, vakuové dózy, džezvy na mléko, teploměry nebo třeba baristická pera, pomocí kterých lze z kávy vytvořit hotové umělecké dílo.

Pro mlsné jazýčky

Pokud někdo miluje kávu a zároveň sladkosti, pak spojte obě jeho vášně do jedné. Darujte mu belgické pralinky plněné kávovým krémem. Jedinečné spojení chutí uspokojí i ten nejmlsnější jazýček, jednotlivé kombinace se navíc krásně doplňují i s šálkem kvalitní kávy. Dopřejte opravdové gurmánské potěšení!