Božská kombinace vína a čokolády

Víno a čokoláda – sice se nejedná o tradiční degustační kombinaci, avšak kdo jednou okusil, musel se zamilovat na první ochutnání. Toto jedinečné propojení chutí vás doslova nadchne, ovšem pouze v případě, že si vychutnáváte kvalitní čokoládu. Jakou zvolit? Sázkou na jistotu je hořká čokoláda či belgické pralinky, které se díky své úžasné chuti těší velké oblibě. Výhodou pralinek je také fakt, že v kolekci se nabízí rozmanité kombinace příchutí, díky kterým bude každá ochutnávka zcela jedinečným zážitkem.

Zdravé mlsání

O tom, že víno je v určité míře zdraví prospěšné, ví již každý. To stejné se však dá říct o kvalitní čokoládě. Pokud si tuto pochoutku dopřejete v rozumné míře, může být účinnou prevencí proti rakovině i různým cévním chorobám. Dokonce může podpořit srdeční funkci. Kombinace vína s čokoládou tak nabídne nejen velké množství chutí a vůní, ale také podporu organismu.

 

 

Jak správně kombinovat?

Stejně jako u každého jídla, ke kterému podáváme víno, i čokoláda musí být zapíjena vínem, které bude její chuť doplňovat a vyvažovat, ne zastiňovat či rušit. Najít ideální harmonii však není vůbec složité. Pokud jste začátečník či zkoušíte víno s čokoládou po prvé, nic nezkazíte kvalitním červeným vínem a hořkou čokoládou.

Sytá a hořká čokoláda si totiž velmi dobře rozumí s Merlotem, Chardonnay či Cabernetem Sauvignon. Sáhnout můžete ale i po těžkých a sytých vínech. Pokud preferujete bílé víno, místo hořké čokolády zvolte raději ochucenou či lehkou mléčnou čokoládu, která s vínem vytvoří skvostnou harmonii chutí. Vhodně sladit se dá i bílá čokoláda, k ní však popíjejte lehká, nejlépe ledová či šumivá vína.

 

 

 

Umění vychutnávat

Degustace vína s čokoládou má také svoje pravidla. Jak si nejlépe užít všechny tóny chutí? Nejprve ochutnejte čokoládu, nechte ji volně rozplynout na jazyce a vychutnávejte její příchuť. V tuto chvíli je ideální čas na hlt vína. Stejně jako u čokolády jej poválejte na jazyce a nechce všechny chutě vzájemně spojit a nechat tak vytvořit dokonalý gurmánský zážitek tvořený koncertem rozmanitých chutí.

 

PS: Hledáte-li lahodný dárek pro milovníka vína, čokoládové pralinky v luxusním dárkovém balení budou vhodným doplněním!